Spēļu terapija (LĪLA)


Pašizziņas, transformatīvās spēles “LĪLA” precīza izcelsme nav zināma, taču spēles aprakstā redzamās ietekmes norāda, ka tā ir vismaz 2000 gadu sena. Mūsdienu spēles konceptu apmēram pirms 150 gadiem atjaunoja indiešu filozofs un pedagogs Harišs Džohari.

Spēles laukums sastāv no 72 lauciņiem. Katrs lauciņš vēsta par kādu stāvokli, kuru cilvēks piedzīvo dzīves laikā. Katrs stāvoklis “iekustina” spēlētāja prātu un liek apziņai apdomāt un apsvērt lauciņā ietverto nozīmi.

Līla nav tikai spēle, tas ir dzīvs process, kura laikā spēlētājs met kauliņu, virzās pa spēles lauciņiem un līmeņiem, augšup pa bultām un lejup pa čūskām, un uz katra uzkāptā lauciņa spēlētājs saņem tā nozīmes skaidrojumu, tostarp attiecinot uz spēlētāja izvirzīto jautājumu vai spēles nodomu.

Spēlējot spēli, cilvēks it kā ierauga sevi un savu dzīvi no malas, ieskatās savas dzīves spogulī, ierauga savas vājības un atrod veidus, atbildes, kā atrisināt dzīves grūtības.

Līla nesniedz gatavas receptes, bet tā attīsta viedumu, pašanalīzi, spēju atšķirt un veikt pareizo izvēli. Tā sniedz atbildes saudzīgu vēstījumu veidā tieši tādā mērā, cik tas ir harmoniski katram spēlētājam.

Ja vēlies iepazīties un izspēlēt pašizziņas spēli LĪLA individuāli vai nelielā grupā klātienē vai tiešsaistē, piesakies.

Biedrības speciālists, kas nodrošina šo pakalpojumu: Kristīne Ķīkule

Spēļu terapija Līla - pašizziņas spēle

Kristīne Ķīkule

MAK konsultante, spēļu terapeite, psiholoģiskā konsultēšana, neirografikas speciāliste, apzinātības prakses, energoterapija, terapeitisko un izglītojošo grupu vadīšana.

+371 26333667

kristine.kikule@inbox.lv