
Ko mēs piedāvājam
Pakalpojumi
Psiholoģiskās palīdzības un izglītības centrs “Dzīle” ir vieta, kur katrs var atrast savu pašizziņas ceļu uz līdzsvarotāku ikdienu. Mūsu pieredzējušie speciālisti būs blakus tavā pašizziņas un pilnveides ceļā, piedāvājot plašu atbalsta klāstu, kas pielāgots gan bērniem, gan pusaudžiem, gan pieaugušajiem. Mēs izmantojam dažādas efektīvas metodes, lai sniegtu tev individuālu un personību spēcinošu atbalstu. Neatkarīgi no tā, vai tu vēlies pārvarēt grūtības, uzlabot attiecības vai vienkārši atklāt jaunus apvāršņus, mēs būsi kopā ar tevi, ja izrādīsi interesi.
-
Psiholoģiskā konsultēšana ir brīvprātīgs sadarbības process starp psihologu un klientu un tās gaitā tiek risinātas kādas klienta grūtības, parasti tās ir akūtas, bet nerisinātas varētu ietekmēt arī nākotni. Psihologs šajā procesā klientu atbalsta un iedrošina, palīdz saskatīt grūtību cēloņus, kā arī palīdz izvēlēties iespējamos risinājumus.
-
Psiholoģisko izpētes veikšanu var pieprasīt klients/pieaugušais; bērna vecāki/aizbildņi; kā arī tiesībsargājošas iestādes/personas, veselības aprūpes iestādes/personas. Tādā gadījumā ir nepieciešams rakstisks iestādes/speciālista pieprasījums. Psihologs, atzinumā, sniedz atbildes uz pieprasījumā definētajiem jautājumiem, pamatojoties uz psiholoģiskās izpētes procesā iegūtajiem rezultātiem.
-
Kognitīvi biheiviorālā terapija ir izveidojusies, apvienojot divus terapijas virzienus: kognitīvo (angļu: cognitive – izziņas) un biheiviorālo (angļu: behaviour – uzvedības) terapiju. Kognitīvi biheiviorālās terapijas pamatā ir pieņēmums, ka pastāv cieša saikne starp to, ko cilvēks domā, un to, kā viņš jūtas un rīkojas. Ja cilvēks izpratīs un mainīs savu uztveres un domāšanas modeli, tas radīs izmaiņas viņa noskaņojumā, emocijās un uzvedībā. Kognitīvi biheiviorālās terapijas procesā tiek apgūta tāda uzvedība, kas palīdz ieviest un nostiprināt izmaiņas.
-
Ģimenes psihoterapija ir terapija, kuras laikā psihoterapeiti strādā gan ar visu ģimeni, gan ģimenes daļām: pāri, bērniem vai individuāli ar pieaugušajiem ģimenes locekļiem. Ģimenes terapija ir īstermiņa un reizēm viena sesija var būt ļoti palīdzoša.
Ģimenes terapijā strādā ar dažādām ģimenes formām- pamatģimeni, paplašināto ģimeni (vecāki, vecvecāki), vientuļajiem vecākiem, šķirtajiem vecākiem, kā arī situācijā, kad ģimenē ienāk patēvs, pamāte. -
Smilšu terapijas procesa laikā klientam ir iespēja izveidot pasauli, kas atbilst viņa iekšējam stāvoklim: ar brīvas, radošas spēles palīdzību viņš parāda to, kas notiek viņa pasaulē, izmantojot smiltis, ūdeni un mazas figūriņas. Latvijā smilšu spēles terapijas metodi ieveda Vācijas Smilšu spēles terapijas biedrības priekšsēdētāja, psihoterapeite Linde fon Keizerlinka.
Smilšu spēle ir:
radoša iztēlošanās spēle smiltīs;
dabisks izaugsmes un attīstības process;
piekļuve dziļām jūtām;
piekļuve neapzinātai informācijai;
piekļuve pagātnes pieredzei un atmiņām;
simboliska komunikācija;
droša un pieņemoša vide, kurā nevar kļūdīties;
iespēja izpaust un pārstrādāt pieredzi;
iespēja izjust savu spēku un resursus.
Smilšu spēles terapija bērniem var tikt izmantota, sākot no 4 gadu vecuma.
-
Psihodrāmas pamatā ir grupu terapijas metode, taču psihodrāmu efektīvi pielieto arī individuālajā psihoterapijā (monodrāma).
Psihodrāmas sesija ir strukturēta. Sākotnēji grupa tiek iesildīta darbībai- izkristalizējas problēma, kurai sesija būs veltīta. Tad seko darbības fāze – izmantojot dramatizāciju un lomu spēles, komunicējot verbāli un neverbāli, grupa režisora (psihodramatista) vadībā nodarbojas ar kāda grupas dalībnieka (protagonista) prezentēto vai grupai kopumā nozīmīgo problēmu. Sesijas beigās grupa dalās piedzīvotajā. -
Psihotraumu terapija - EMDR.
EMDR nozīmē Eye-Movement Desensitization and Reprocessing - desensibilizācija un traumu pārstrāde, izmantojot acu kustības. Tā ir efektīva psihoterapijas metode, ko lieto sadarbībā ar klientiem traumatiskas pieredzes kontrolētai pārvarēšanai. 1987. gadā EMDR atklāja Fransīne Šapiro, un tagad to sauc arī par priekšējās daļas/pieres rievas (frontal line) ārstēšanu.
EMDR metode aktivizē dabisko atveseļošanās procesu, izmantojot paša organisma resursus, tiek aktivizēti procesi, kas atbloķē smadzeņu neironu tīklus, kuros „glabājas” traumatiskā pieredze, un tā sāk pārstrādāties. -
Visām slimībām, negatīviem scenārijiem, traumām, bailēm, ciešanām, pārliecībām ir garīgi, enerģētiski iemesli, un šie cēloņi atrodas mūsu energostruktūrā, pagātnē, iepriekšējos iemiesojumos vai dzimtā. Dvēsele sevī glabā visu iemiesojumu pieredzi – gan labvēlīgu, gan traumējošu, un šo pieredžu kopums veido mūsu realitāti.
Enerģētiskās dziedināšanas konsultācijas sākumā tiek izrunāts nodoms, un tālāk vadītas meditācijas laikā, nepārtraukti uzturot kontaktu, tiek nokļūts pie pirmcēloņa notikuma. Izprotot, ka laiks pastāv tikai šeit un tagad, ka viss notiek vienlaicīgi un ka jebkurš notikums ir sasniedzams, ir iespējams dziedināt pagātnes traumatisko pieredzi, pirms tam to izprotot dvēseles līmenī, saprotot cēloņu-seku saiknes, kāda pieredze un dvēseles mācību stunda noteiktā situācijā tika apgūta. Tas viss notiek "neiekrītot notikumā", bet izprotot un pieņemot to kā notikušu.
-
Maigā Bio-Enerģētika ir metode, kas apvieno darbu ar ķermeņa atmiņām, sarunu un garīgos aspektus.
Maigās Bio-Enerģētikas mērķis ir atjaunot dabisko dzīvības enerģijas plūsmu un tās pulsāciju ķermenī.Vārds „maigs” attiecas uz nevardarbīgu, saudzīgu, cieņas pilnu MBE praktizētāja attieksmi pret klientu, viņa ķermeni, dzīvesstāstu. Savukārt vārds „bioenerģētika” attiecas uz Dzīvības enerģiju. Tā ir katrā no mums, tās plūsma nosaka to, cik brīvi un radoši mēs izdzīvojam dzīvi, notikumus, sajūtas, emocijas, cik veseli mēs esam gan fiziski, gan garīgi.
-
Neirografika ir radoša un terapeitiska zīmēšanas metode, kas balstās uz psiholoģiskām un mākslinieciskām koncepcijām. Metodes autors ir Pavels Piskarevs (Павел Пискарёв).
Neirografika apvieno mākslas terapiju, psiholoģiju un neiroloģiju, ļaujot cilvēkiem izpaust savas emocijas un risināt iekšējās problēmas, izmantojot radošo procesu. Tā ir zinātniska metode, kas palīdz strādāt ar zemapziņu caur zīmējumu, un tā ir balstīta uz tādu mūsu smadzeņu īpašību kā neiroplasticitāte – mūsu smadzenēs var veidoties jauni neironu savienojumi, un vecie var noārdīties.
-
MAK kāršu konsultācijas jeb metaforiski asociatīvo kāršu konsultācijas ir kā spogulis, kurā mēs redzam savu atspulgu, un katrs ieraudzīs savu – savas jūtas, emocijas, savus jautājumus un atbildes.
Visas atbildes jau ir mūsos, un tās atrodas "informācijas krātuvē" – zemapziņā. Ar MAK palīdzību cilvēks "paver priekškaru" noslēpumiem par sevi, savu iekšējo pasauli un atklāj tur dārgumu lādi ar talantiem, drosmi, mīlestību, pieņemšanu u. c. Pateicoties tam, atklājas cilvēka potenciāls, iespējas un resursi.
-
Biodanza jeb biodeja ir unikāla personības attīstības metode. Tā uzlabo un pilnveido cilvēka fizisko, psihisko un sociālo veselību. Metodes mērķis ir uzlabot cilvēku dzīves kvalitāti, mazināt ikdienas stresu, nonākt pie fiziskas un emocionālas labizjūtas un atjaunot pamatuzticēšanās izjūtu pasaulei. Biodanza metode ietver plašas zināšanas antropoloģijā, bioloģijā, fizioloģijā, neirozinātnēs, kinezioloģijā, psiholoģijā, psihoterapijā u.c. Metodes vispusīgā emocionāli, fiziski un sociāli atveseļojošā iedarbība ir pierādīta daudzos zinātniskos pētījumos. Pieejamas biodanza nodarbības pieaugušajiem, bērniem un ģimenēm.
-
Līla nav tikai spēle, tas ir dzīvs process, kura laikā spēlētājs met kauliņu, virzās pa spēles lauciņiem un līmeņiem, augšup pa bultām un lejup pa čūskām, un uz katra uzkāptā lauciņa spēlētājs saņem tā nozīmes skaidrojumu, tostarp attiecinot uz spēlētāja izvirzīto jautājumu vai spēles nodomu.
Spēlējot spēli, cilvēks it kā ierauga sevi un savu dzīvi no malas, ieskatās savas dzīves spogulī, ierauga savas vājības un atrod veidus, atbildes, kā atrisināt dzīves grūtības.
Līla nesniedz gatavas receptes, bet tā attīsta viedumu, pašanalīzi, spēju atšķirt un veikt pareizo izvēli. Tā sniedz atbildes saudzīgu vēstījumu veidā tieši tādā mērā, cik tas ir harmoniski katram spēlētājam.
-
Apzinātības nodarbībās caur spēlēm un aizraujošiem vingrinājumiem kopā ar bērniem dodamies klusumā, aicinot būt apzinātiem, redzēt, pamanīt, sajust, būt pilnībā klātesošiem. Programmas mērķis ir sniegt bērniem iespēju uz mirkli apstāties un sajust sevi. Caur praktiskiem vingrinājumiem un vecumam atbilstošām spēlēm kopā atklāsim un attīstīsim apzinātību. Mācīsimies fokusēties, pārvaldīt emocijas, nomierināties un pārvarēt stresu. Izpētot savas ķermeņa sajūtas un domas, veidosim dziļāku savienojumu ar sevi. Programmā iekļautas vairākas sirdsapzinātības nodarbības, kurās kopā kultivēsim rūpes, laipnību, pateicību un dāsnumu – īpašības, kas veicina lielāku empātiju, līdzsvaru un laimi.
-
Apmācību programma "Ceļvedis, audzinot pusaudzi" CAP paredzēta vecākiem, kuriem ir bērni vecumā no 12-17 gadiem, ar mērķi sniegt pusaudžu vecākiem teorētiskās zināšanas par pusaudža vecumposmam aktuālākajām tēmām un iespējamām grūtībām, kā arī nodrošināt psiholoģisko atbalstu audzināšanas procesā, sniedzot profesionālu psihologu palīdzību un citu vecāku atbalstu un pieredzi.
-
Dzīvību uztur kalnu nogāzes, nevis virsotnes. Dreifēšana pa šīm nogāzēm un virsotnēm, kā pa viļņiem, paredz spēju elastīgi domāt un prasmi adaptēties. Dzīvībasspēku (angļu valodā - resilience) visbiežāk definē saistībā ar elastību - tā ir nepieciešamība, lai nodrošinātu personības veiksmīgu attīstību un emocionālo stabilitāti kā tādu personības iezīmi, kam ir nozīme stresa apstākļos (pozitīvās psiholoģijas koncepts).
Nodarbību ciklā runāsim un praktiski darbosimies par:
Cilvēka dzīvotspēju 4 līmeņos (fiziskais ķermenis, emocijas, prāts un garīgums);
Neiroplasticitāti un ieradumu spēku;
Fizisko un mentālo noturības kompetenci;
Automātiskām un kļūdainām domām;
Pašregulāciju un gribasspēku;
Stresa vadību un dzīvībasspēka attīstību;
Dzīvībasspēka attīstības pozitīviem resursiem.
